تبلیغات
amigames - Prince of Persia 3 The Two Thrones
چهارشنبه 16 آذر 1384  07:12 ق.ظ
نوع مطلب: (نقدبازی ،) توسط: ami

نام بازی:Prince of Persia 3 The Two Thrones

سبک:Action/Adventure

تاریخ پخش:2005

شرکت سازنده:UBISOFT

نویسنده:amigames

نسخه جدید از سری نسخه های زیبای بازی شاهزاده ایرانی که می توان را مخلوطی از دو داستان نسخه های قبلی یعنی Warrior within و Sands of Time دانست(سه نسخه مربوط به داستان قدرت زمان هستند) که در این نسخه تقریبا تمام شخصیت های مهم دو نسخه قبل را مشاهده می کنید.

معرفی شخصیت ها:

شاهزاده(Prince):

شاهزاده ایران که در جریان تصرف ساعت و چاقوی زمان به همراه پدرش سرنوشتش تغییر کرد.او توسط وزیر بخاطر جاقوی زمان تحت تعقیب بود اما به کمک فرح وزیر را نابود کرد.اما وی با آزاد نمودن قدرت زمان به حیله وزیر باعث شده بود که داهاکا غول زمان(نگهابان فنا ناپذیر زمان) به دنبال او بیفتد و برای او نابودی او اقدام کند.سرانجام شاهزاده داهاکا را نیر به کمک کایلینا ملکه زمان نابود می کند و به شهر خود بابل باز می گردد.

شخصیت شاهزاده:فردی که مورد آزمایش سرنوشت قرار گرفت و در طی این آزمایش شخصیت خود را تکمیل نمود و چیز هایی مثل قربانی کردن افتخار و و فداکاری را آموخت

هدف شاهزاده:نجات خود و شهر و مردمش از دست شیاطین.

نفس شیطانی شاهزاده(DarkPrince):

نقس تاریک زمان که به وسیله قدرت ماسه های زمان رشد یافت و خود را در درون روح شاهزاده جای داد و هر لحظه قوی تر می شد اما سر انجام شاهزاده با آن به مبارزه پرداخت ...

شخصیت نفس تاریک شاهزاده:زیرک و مرموز

هدف نفس تاریک شاهزاده:گرفتن قدرت شاهزاده و شهر بابل.

کایلینا(Kaileena):

ملکه زمان که در جزره زمان سکونت داشت و به همراه شاهزاده به شهر بابل آمد تا سرنوشت خود را مانند شاهزاده تغییر دهد.او سر انجام تسوط وزیر کشته شد اما در انتها متوجه شد که قدرت زمان در روح او گنجایش دارد و در قالب جسم نمی توانسته از همه قدرت زمان استفاده کند و حال قدرتش کامل شده است.او در طول داستان به عنوان شرح دهنده داستان نیز می باشد.

فرح(Farah):

فرح که خود نیز یک شاهزاده بود توسط شاهزاده در نسخه اول نجات داده شد اما به علت برگردانده شدن زمان توسط شاهزاده خود فرح هیچ چیزی از این موضوع به یاد ندارد و تنها ملاقات خود را در انتهای نسخه اول با شاهزاده به یاد دارد.

حال 7 سال از آن ماجرا می گذرد و فرح به ایران آمده تا به شاهزاده کمک کند و در او را در مبارزه با شیاطین یاری کند.

شخصیت فرح:قدرت مند و سریع.شخصیت او نسبت به نسخه اول بسیار تغییر کرده است.

هدف فرح:او قصد انتقام گرفتن از شیاطین را دارد که او را به این جا کشانده اند اما نفس او فرح را وادار می کند تا ابتدا به کمک مردم و شاهزاده برود.

پیرمرد پیش گو(The old man):

فردی که از شاهزاده را از کودکی می شناخت و او را همانند فرزندش دوست داشت و تمام مدت نگران شاهزاده بود و در ابتدای نسخه دوم هم به او از سرنوشتش هشدار داد ولی در نسخه سوم به کمک وی آمد تا سرنوشت شاهزاده را عوض کند.(شاید سرنوشت شاهزاده تا حدودی در نسخه دوم عوض شده بود اما هنوز نتوانسته بود به سرنوشتی که در ذهنش بود برسد)

سربازان دشمن شاهزاده در این نسخه:

Sand Guard

Sand Archer

Sand Hound

Reptus

Chameleon

Enchantress

Illusion

Klompa

و ...

داستان بازی:

شاهزاده به همراه کایلینا ملکه زمان به شهر بابل وطن خود باز می گردد.شاهزاده سرنوشت خود را تغییر داد و موفق شد تا داهاکا را نابود کند.عده ای بر این باور بودند که شاهزاده مدال زمان را از دست داده و تنها و بدون ملکه زمان به شهر خود بازگشته است.اما این چنین نبود.شاهزاده با استفاده از نقاب خشم(Mask of wrath) به کمک کایلینا رفت و با شکست دادن داهاکا به وسیله شمشیر آبی به شهر خود بازگشت.

او در داخل مدال حرف هایی را که از پیرمرد غیب گو شنیده است را به یاد می آورد و تصویر آن را می بیند و روز های پر از رنج و خاطره را به یاد می آورد و برای رهایی از آن ها مدال را به اعماق اقیانوس پرتاب می کند.

آن ها به شهر می رسند و شهر را در آتش و خون می بینند.ناگهان کشتی توسط آتش ویران می شود و شاهزاده و کایلینا به درون آب پرتاب می شوند.آن دو خود را به چزیره می رسانند.اما کایلینا اسیر دست شیاطینی که شهر را تصرف کرده بودند می شود.شاهزاده برای نجات کایلینا دست به کار می شود.اما زمانی می رسد که شیاطین قصد کشتن کایلینا را دارند.اما سر دسته آن ها فردی بود که همه این مشکلات را برای شاهزاده فراهم کرده بود.یعنی وزیر(در نسخه اول بازی).شاهزاده توسط محافطان وزیر توسط یک زنجیر متوقف می شود.وزیر چاقوی زمان را در می آورد و کایلینا را می کشد.با آزاد شدن روح کایلینا قدرت زمان ناگهان شروع به کار می کند و همه موجودات افراد را نابود می کند و وزیر به وسیله جادو به هدف اصلی خود یعنی قدرت زیاد می رسد.شاهزاده هم چاقو زمان را بر می دارد و از آن جا خارج می شود.حال برای شاهزاده دیگر هیچ چیز نمانده است.شهر در آتش است و کایلینا هم کشته شده و شاهزاده خود را تنها در میان شیاطینی که خود او با اشتاه خودش به وجود آورده است می بیند و ناراحت و پشیمان از آنکه چرا در آن روز به حرف وزیر گوش کرد و قدرت زمان را آزاد نمود به دنبال انتقام می رود و تصمیم می گیرد که وزیر را نابود کند و شهر و مردم خود را نجات بدهد.اما در این راه او اسیر نفس شیطانی خودش می شود.تمام اوقات نفس شیطانی او شاهزاده را وسوسه به ترک سرزمین و هم پیمان شدن با دشمن می کند.اما شاهزاده گوش فرا نمی دهد و تسلیم نمی شود و به کمک فرح مردم شهر را نجات می دهد.سر انجام نیز او به کمک مردم و پیرمرد پیش گو که او را از کودکی می شناخت وزیر را نابود می کند و قدرت کایلینا را به او بر می گرداند و کایلینا هم او را از طلسمی که نفس شیطانی او برای تصرف وجود شاهزاده به کار برده بود نجات می دهد و در انتها هم شاهزاده با انجام نبرد با نفس شیطانی خویش سرنوشت خود را عوض می کند و خودش و شهر بابل را برای همیشه از دست شیاطین زمان نجات می دهد.

گرافیک بازی:

موتور گرافیکی بازی تا حدودی بر گرفته از نسخه دوم است که از قدرت های گرافیک نسخه یک نیز در آن استفاده شده است.مناظر طبیعی بسیار زیبا طراحی شده اند و مناسب با داستان کلی بازی می باشند.همچنین بر روی سایه های اجسام و ... نیز در بازی بسیار توجه شده است که این توجه را در CPU های 64 bit به خوبی مشاهده می کنید.

فیلم های کوتاه و Demo های بازی هم تا حدودی شبیه به نسخه ودم می باشد و بسیار زیبا و طبیعی هستند که این قدرت گرافیکی در demo آخر بازی به خوبی نشان داده شده است.

صدا گذاری:

موسیقی بازی با محیط و زمان بازی هم خوانی بی نظری دارد و بازیکن را به خود جلب می کند.موسیقی به هنگام نبرد ها و موسیقی Demo ها و ...

صدای شخصیت ها هم بیشتر همان صدا های قبلی می باشد و از صداهایی که در هر دو نسخه قبلی بود نیز استفاده شده است.صدا ها هم برای شخصیت ها مناسب است.به طور مثال صدای Kaileena در این نسخه که همان صدای Athena در بازی God of War می باشد.

امکانات بازی:

امکانات شاهزاده نسبت به قبل زیاد تر شده است.

او در یک دست خود چاقوی زمان و در دست دیگر شمشیر در دست دارد.

لباس او نیز با نسخه های قبل تفاوت کرده است که در ابتدای بازی مشاهده می کنید.

شاهزاده قدرت های قبلی خود مانند کنترل زمان و ... را دارد.

هم اکنون شاهزاده امکان بالا رفتن و پایین آمدن از دیوارهای به هم چسبیده و به با فاصله کم را با کمک دست ها و پاهایش دارد.(در نسخه های قبل به کمک پریدن این کار ممکن بود)

قدرت دیگر شاهزاده که از آن خیلی استفاده می شود Speed kill می باشد که دشمن را با سرعت نابود می کند که در بازی بسیار استفاده می شود(همانند عولی که شاهزاده باید با آن مبارزه کند)

شاهزاده برای بالا رفتن از دیوار و ... امکان استفاده از وسایلی مانند شمشیر را نیز دارد و می تواند به وسیله شمشیر به مکان هایی سخت بر روی دیوار برود.

همچنین تکنیک های او نیز اضافه شده است.به طور مثال یار شما می تواند در یک لحظه هنگامی که از روی دیوار می پرد بر روی حریف فن اجرا کند و او را نابود کند.

همچنین قدرت Dark Prince هم در این نسخه قابل توجه است که با استفاده از زنجیر می تواند بر روی دیوار ها راه برود و ...(همان زنجیری که شاهزاده به وسیله آن در هنگام نجات دادن کایلینا متوقف شد و با طلسمی شیطانی همانند عضوی از بدن او شد تا آن که روح کایلینا آن زنجیر را از بدن شاهزاده جدا نمود)

یکی دیگر از امکانات جدید بازی استفاده از درشکه می باشد که شاهزاده در طول بازی از آن استفاده می کند.شما می توانید با وسیله درشکه مسافت های طولانی پر از دشمن را طی کنید و درشکه های دشمن را نابود کنید و ...

 

امکانات داخل بازی هم نظیر دیدن فیلم های کوتاه بازی و ... با پایان بازی آزاد می شود.

همچنین در طی بازی می توانید برای آزاد شدن جوایز به دنبال Sand Credit و Life Upgrade بروید.

در کل این نسخه یکی از بهترین نسخه های بازی شاهزاده ایرانی محصول شرکت UbiSoft می باشد که انجام آن و تجربه کردن آن را به همه بازی دوستان پیشنهاد می کنم.


  • آخرین ویرایش:چهارشنبه 16 آذر 1384
نظرات()   
   
can i buy viagra over the counter from boots
جمعه 17 خرداد 1398 09:38 ب.ظ

I got this web page from my pal who informed me regarding this site and at the moment this time I am browsing this site and reading very informative content at this time.
What is leg length discrepancy?
سه شنبه 31 مرداد 1396 09:26 ق.ظ
If some one wishes expert view about blogging and site-building afterward i propose him/her
to pay a quick visit this web site, Keep up the fastidious
job.
Harry
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 12:29 ق.ظ
Marvelous, what a blog it is! This weblog presents useful information to us,
keep it up.
صالح
پنجشنبه 17 فروردین 1385 07:04 ق.ظ
سلام
من میخواستم بدانم روش كشتن غولهای بازی شاهزاده ایرانی 3 به چه صورت می باشد. با تشكر
فراز-تیلور
شنبه 10 دی 1384 07:12 ق.ظ
سلام دوست عزیز واقعا وبلاگ خوبی داری اگه تونستی یه سری به من بزن و نظرتو راجع به تبادل لینک بگو.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها