تبلیغات
amigames - God of War II
پنجشنبه 9 فروردین 1386  12:03 ب.ظ
نوع مطلب: (نقدبازی ،) توسط: amiنام کامل بازی:God of War II : The End Begins
شرکت سازنده:SCEA
تاریخ پخش:اسفند 1385
سبک:Action/Adventure
کنسول های بازی : PS2/PSP
رده سنی:جوان (Mature)
تعداد بازیکن:تک نفره
نویسنده:amigames

سایت شرکت سازنده: www.us.playstation.com

سایت رسمی بازی:www.us.playstation.com/Content/OGS/SCUS-97481/Siteمقدمه:

حتما همه شما با بازی محبوب و منتخب کنسول های Sony یعنی God of War اشنا هستید.بازی ای که نشان داد هنوز هم PS2 می تونه جایگاه برتری نسبت به سایر کنسول ها داشته باشه و تونست قدرت این کنسول رو بار دیگر برای همگان به نمایش بگذاره.این بازی دارد 8 قسمت مرحله مختلف میشه که هرکدوم قسمت های مخصوص خودشون رو دارند.حال به بررسی این بازی می پردازم تا بیشتر با نسخه جدید این بازی که همه طرقداران این بازی منتظر بودند آشنا بشیم !


داستان کامل God of War
در نسخه قبل کراتوس جوان ترین فرمانده یونان در جنگ با Barbarian ها شکست خورد و از خدای جنگ آرس کمک گرفت تا این نبرد را پیروز شود و جانش در امان بماند و به ازای این کمک تا آخر عمر خادم خدای جنگ شود.اما این خدمت بهای سنگینی برای او داشت.خدای جنگ وی را به انجام کار های بسیار وشحتناک وا داشت تا ان جا که خون جلوی چشمان جنگجوی جوان کراتوس را گرفته بود و او نا دانسته به یک معبد حمله کرد و همسر و فرزند خود را در آن جا کشت.از همان لحظه به بعد فهمید که آرس دشمن اصلی اوست و چه بلایی سر وی آورده است و تصمیم به انتقام گرفت.در این راه خدایان مخصوصا Athena به وی کمک زیادی کردند زیرا هر دو هدف مشترک یعنی کشتن آرس را داشتند زیرا آرس به خدایان نیز خیانت کرده بود و جنگی را آغاز کرده بود که خدایان خواهان آن نبودند.سر انجام هم وی به کمک Pandora Box به نبرد با کراتوس می رود و حتی با مرگ خود نیز دست از این تعقیب بر نمی دارد و از جهنم باز می گردد و سر انجام آرس خدای جنگ را شکست می دهد.حال او منتظر بود تا خدایان به قولی که داده بودند یعنی رهایی او از کابوس هایی که بخاطر جنایاتش برای خدمت به آرس داشت عمل کنند اما خدایان چنینی نکردند اما در عوض کراتوس را خدای جنگ جدیدی نامیدند.
کراتوس با این که خدای جنگ شده بود اما بخاطر این که گناهانش بخشیده نشده بودند و کابوس هایش او را رها نکره بودند تصمیم به گرفتن انتقام از خدایان گرفت.اما Athena سعی در منصرف کردن او از انتقام گرفت ولی کراتوس قبول نکرد و آتنا به ناچار به مبارزه با او پرداخت و Colossus را به مبارزه با او فرستاد اما زئوس به ظاهر به وی در کشتن colossus کمک نمود و سپس به وسیله شمشیری که برای کمک به کراتوس برایش فرستاده بود قدرت خدای جنگ بودن را از او گرفت و به وی حمله کرد (شمشیری که نبرد بین خداین و titan ها را پایان داده بود که همان Blades of Olympus نام داشت) و به خیال خود کراتوس را کشت.اما کراتوس جان سالم به در برد و با امیدی جدید که Gaia به او داده بود راهی جزیره ای شد که در آن جا خواهران زمان حضور داشتند تا بلکه بتواند سرنوشت را عوض و به زمانی که زئوس قصد کشتن او را داشت برگردد و به وسیله شمشیری که قدرت خدای جنگ در آن نهفته است زئوس را شکست دهد. Gaia دلیل کمک به کراتوس را جلوگیری از خشونت های زئوس می داند.زیرا پدر زئوس یک titan بود و تمامی فرزندانش تا تک تک می خورد اما مادر زئوس وی را از این سر نوشت نجات داد و زئوس تصمیم به انتقام گرفت ولی اتش انتقامش همه را فرا گرفت.(پدر زئوس همان kronos است که در نسخه اول بازی کوهی که در آن Pandora's Box بود حمل می کرد ).زئوس در این راه با قهرمان های زیادی مثل Theseus و ... مبارزه می کند و سر انجام به کمک Atlas به معبد زمان می رسد.اما خواهران زمان از کمک به او خودداری می کنند و کراتوس مجبور به کشتن ان ها برای استفاده از قدرت زمان می شود.کراتوس بعد از نابودی خواهران زمان , به وسیله آینه های زمان به گذشته برگشته تا زئوس را شکست دهد.او بعد از نبردی سخت با زئوس با فریب موفق به شکست او می شود اما با از جان گذشتگی Athena , زئوس جان سالم به در می برد و فرار می کند و Athena به جای وی کشته می شود.Athena در لحظه مرگش به کراتوس گفت که دلیل قربانی کردن خودش نجات خود کراتوس بوده است و او نمی خواست که کاری که زئوس کر یعنی انتقام گرفتن از پدر کراتوس نیز انجام دهد.کراتوس که می دانست وی فرزند زئوس است حال امید بیشتری برای نابود کردن خدایان دارد به زمان جنگ بین خدایان و titan ها بر می گردد و به آن ها در این نبرد یاری می کند.(ادامه داستان در نسخه سوم بازی ! )شخصیت ها:

Kratos:کراتوس فرمانده جوانی که شخصیت اصلی این بازی است و توانست با کشتن Ares خدای جنگ شود اما به خاطر کینه های قدیمی که از خدایان در دل داشت مقام خود را نیز به خطر انداخت تا انتقام زندگی از دست رفته اش را از پدر واقعی اش یعنی زئوس بگیرد.

Zeus:خدای خدایان و فرمانروای یونان که بر آسمان ها حکومت می کرد.قدرت اصلی وی صاعقه و رعد و برق است و هدفش گرفتن انتقام از تمامی titan ها بخاطر کینه ای که از پدر titan خود یعنی cronos داشت.او به هدفش می رسد اما سرنوشت بار دیگر در حال تکرار است ولی در این تکرار او جایگاه پدرش را دارد و کراتوس جایگاه او را.

Athena:خدای عقل و دانش که به کراتوس در رسیدن به قدرت خدای جنگی بسیار کمک کرد.وی بعد از این که از هدف کراتوس آگاه شد سعی در متوقف کردن او از تضمیمش گرفت اما کراتوس به او توجهی نکرد و کینه و نفرت سراسر وجودش را فرا گرفته بود.وی در طول بازی برای هشدار دادن به کراتوس ظاهر می شود و سر انجام هم جان خود را برای نجات زئوس فدا می کند.

Barbarian King:رهبر قوم وحشی ها که عامل تمامی داستان بود.وی در نبردی که با سپاه یونان و کراتوس داشت او را شکست داد و بخاطر وی بود که کراتوس خادمی خدای جنگ را قبول کرده بود.اما او بعد از آن اتفاق جان سالم به در برده بود و به دنبال سرنوشتی تازه بود.سلاح وی Hammer of Barbarian است و سوار بر اسبش به دنبال سرنوش تازه اش می گردد.

Atlas:یک Titan که زمین را بر روی دوشش حمل می کند.وی پسر Poseidon فرمانروای دریا ها است و بخاطر قدرت بی اندازه اش شهرت دارد اما به دستور زئوس محکوم شده است که تا ابد جهان را بر روی دوشش حمل کند.

Gaia:شخصیتی که از نسخه اول تا کنون به عنوان راوی داستان بود و به کراتوس در نبردش کمک می کند تا جنگ بین titan ها و خدایان به نفع titan ها تمام شود.

Lahkesis:از خواهران زمان که قدرت کنترل زمان را دارند و به دروغ کراتوس را به انجام ماموریت هایی برای رسیدن به قدرت کنترل زمان وا داشت.

Atropos:یکی دیگر از خواهران زمان که نقشه برای ناوبد کردن کراتوس کشیده بود.وی معتقد بود که قدرت آینه های زمان باید به دست فردی غیر عادی و جاودانه برسد.

Cerberus:سگ سه سری که ماموریت کشتن کراتوس را دارد و مکان اصلی وی در جهنم است.

Cyclops:هیولای یک چشم که از سربازان خدایان است.

Sirens:از سربازان خدایان

Minotaur:از سربازان خدایان

Scylla:هیولای هزار دستی که در معبد ققنوس سعی در کشتن کراتوس دارد.

Euryale:خواهر هیولا Medusa که در نسخه اول به دست کراتوس کشته شد که به دنبال کشتن کراتوس است.

Clotho:هیولای نگهبان آینه زمان.

Colossus:مجسمه ای از برنز که ساخته دست آهنگر آسمان است.او در طی بازی به فرمان Athena زنده می شود تا در مقابل کراتوس ایستاده و او را نابود کند.

Theseus:از قهرمانان یونان و خادم زئوس که توسط کراتوس شکست می خورد.

Perseus:از قهرمانان یونان که قدرت غیب شدن را دارا می باشد و خادم خدایان که توسط کراتوس شکست می خورد.
امکانات بازی:

بازیکن شما همانند نسخه قبل دارای امکان استفاده از اسلحه و جادو است.اما پرش های وی بهتر و قوی تر شده اند و همچنین شما می توانید از چند سلاح مختلف استفاده کنید.

Blades of Athena:سلاحی که از اتنا در نسخه اول گرفته اید و دارای 5 مرحله پیشرفت است.
Hammer of Barbarian:چکشی که در طول بازی با کشتن رهبر Barbarian ها به دست می اورید (همان فردی که در زمان نبرد کراتوس با Barbarian ها فرمانده Barbarian ها بود.او نیز با استفاده از جادو همانند کراتوس جان سالم به در برده بود )این اسلحه قابلیت آوردن روح را هم دارد و تا 3 مرحله پیشرفت می کند.
Spear of Destiny:نیزه ای که در ابتدا در دست یک سرباز دشمن بود و به وسیله آن شما در غار یکی از Titan ها افتادید.سر انجام هم با کشته شدن سرباز و فرود آمدن پرنده وی نیزه به دست شما می رسد.
Blades of Olympus:شمشیری که ساخته دست زئوس است و قدرت بسیاری دارد.

نکته:پیشرفت ها هر کدام قدرت های سلاح ها را بیشتر می کند و امکانات جادویی آن ها را نیز افزایش می دهد...

شما به وسیله سلاح هاینان می توانید فنون های مختلف را روی دشمنان انجام دهید و ان ها را به راحتی شکست دهید.


جادو ها:
Typhon's Bane:تیر کمانی جادویی که قابلیت هایی مثل ایجاد طوفن را هم دارد.
Cronos Rage:ساعقه ای که می تواند دشمنان اطراف را پشت سر هم برای چند ثانیه مورد حمله قرار دهد.Head of Euryale:کله هیولا EurYale که قادر به سنگ کردن دشمنان است.
Atlas Quake:قدرتی که از titan ای به اسم Atlas گرفته اید و قابلیت ایجاد زمین لرزه را دارد.
Poseidon Rage:جادیی که در ابتدا بازی داشتید و می توانید با گرفتن Urn ها آن را با Cronos Rage )عوض کنید و از آن استفاده کنید.
تمام جادو ها تا 3 مرحله پیشرفت دارند.

یار شما امکان پرواز را نیز دارد:
1.به وسیله استفاده از پرنده ها در بازی که در زمن مناسب ظاهر می شوند.
2.با استفاده از بال هایی که در اواسط بازی به دست می آورید و بیش تر برای فرود آمدن مناسب هستند تا پرواز.

همچنین بازیکن شما قابلیت بازگرداندن تمام جادوهایی که به او زده می شود را به وسیله Golden Fleece دارد که آن را در اواسط بازی به دست می آورید.

مهم ترین قدرت بازیکن شما در این نسخه کنترل زمان است که به وسیله آن می توانید زمان را آهسته کنید.البته تنها وقتی قابل استفاده است که مجسمه های زمان که نور سبزی دارند در محل بازی حضور داشته باشند.

از جمله قدرت های دیگر شما هم Titan Rage است که به وسیله آن قدرت شما چندین برابر می شود.

کراتوس می تواند به وسیله شمشیرش از دیوار هم بالا برود.البته تنها از دیوار هایی که شرایط لازم برای این کار را داشته باشند.

یار شما می تواند به وسیله میله های معینی به کمک شمشیرش تاب بخورد و از یک نقطه به نقطه دیگر بپرد.

از قابلیت های تکراری که در نسخه اول هم بود می توان به شنا کردن و دفاع کردن و ... اشاره کرد.گرافیک بازی:
گرافیک بازی تقریبا شیه به نسخه اول است تنها با کمی تفاوت که البته شرکت سازنده قطعا در نسخه سوم که برای PS3 است گرافیکی بسیار بالاتر را برای بازی به ارمغان می آورد.
تمامی جزئیات چهره شخصیت ها به خوبی طراحی شده است و نور پردازی ها همان طور که در عکس می بینید بسیار زیبا است.سایه اجسام در بازی و ... همگی به خوبی طراحی شده اند.اما باز می توان از تکراری بودن گرافیک هر دو نسخه انتقاد کرد و دلیل آن هم می توان استقبال از گرافیک نسخه اول دانست و شاید سازندگان قصد بد تر کردن گرافیک را نداشتند (همانند اشتباهی که سازندگان بازی شاهزاده ایرانی در گرافیک بازی برای نسخه های بعدی مرتکب شده اند)
صداگذاری:
صدای شخصیت ها همان صدا های قبلی است و برای شخصیت های جدید از صدای افراد خوبی استفاده شده است.بطور مثال برای شخصیت های قدیمی مثل راوی داستان از صدای Linda Hurt برنده جایزه اسکار و یا برای صدای شخصیت جدید Atlas از صدای Micheal Duncan نامزد جایزه اسکار استفاده شده است.البته حتی در این بازی از صدا های معروف برای شخصیت های فرعی استفاده شده است.بطور مثال شخصیت مترجم اول بازی با صدای Robin Atkin Downes بوده است که این همان صدای Prince در نسخه Prince of Persia Warrior Within است ! موسیقی های بازی هم همان سبک نسخه اول را دارد و حتی از موسیقی های نسخه اول هم در بازی شنیده می شود.موسیقی همانند نسخه قبل مطابق با شرایط با خود هیجان و ترس را به همراه دارد و بازیکن را مشتاق به انجام هر چه بیشتر بازی کند.

نقاط ضعف:
در این نسخه نقاط ضعف زیادی نمی توان یافت و تقریبا سازندگان بازی خوب کار کرده اند اما بزرگ ترین نقظه ضعف بازی که شاید شما نیز به ان توجه کرده اید تقلید از داستان های دیگر برای ساخت داستان این بازی است.داستان کلی بازی که برگرفته از افسانه های یونان است و این نسخه به وضوح بازیکن را یاد بازی Prince of Persia می اندازد.شباهت های این 2 بازی:
نبرد برای تغییر سرنوشت
سفر به جزیره ای برای برگشت به گذشته
شباهت سلاح Dark Prince و Kratos
آهسته کردن زمان
داشتن Upgrade های Mana و Health
و ...
همچنین گرافیک تا حدودی تکراری و خشونت زیاد را نیز در این بازی می توان از نقاط ضعفش مطرح کرد.

نقاط قوت:
امکانات زیاد برای بازیکن داشتن معماها در بازی از امتیازان مهم این نسخه است.دشمنان و هیولاهای اصلی بازی هم نسبت به نسخه قبل بیشتر و بهتر شده اند و هیجان بازی را بالاتر می برند.همچنین همانند نسخه قبل این بازی با گذاشتن جوایزی در پایان بازیکن را وا می دارد تا بازی را دوباره در حالت های مختلف انجام دهد.جوایزیی مثل زره خدایان و ...اما این بار جوایز بیشتر و راه به دست اوردن آن ها سخت تر است.به طور مثال بازیکن شما باید در طول بازی با کشتن مخصوص Cyclops ها 20 عدد Eyes of Cyclops به دست آورد تا جایزه مربوط به ان را که گرفتن تجهیزات قبلی بازیکن شما است , به دست آورد.

(بقیه جوایز هم مربوط به انجام بازی در حالت های مختلف و یا انجام Challnge of The Titans می شود)
همچنین این بار Urn هایی در بازی قرار داده شده اند که با انجام دوباره بازی در حالت تکراری می توان از ان ها استفاده کرد و قدرت های مخصوصی گرفت مثل اظافه کردن قدرت سنگ کردن به شمشیر بازیکن و ...

در کل این بازی یکی از بهترین ها در سبک خود است و همانند نسخه قبل توانسته است هیجان داخل بازی را حفظ نماید.


  • آخرین ویرایش:پنجشنبه 9 فروردین 1386
نظرات()   
   
http://leconterp.strikingly.com/
دوشنبه 3 تیر 1398 03:29 ق.ظ

Thank you, Lots of info.

compare prices cialis uk cialis daily new zealand tadalafil 5mg cialis generic tadalafil buy cialis authentique suisse cialis vs viagra tadalafil 20mg cialis efficacit cuanto cuesta cialis yaho canadian cialis
http://credinar.strikingly.com/
یکشنبه 2 تیر 1398 11:35 ق.ظ

Thanks a lot, I value it!
cialis 5 mg funziona cialis per paypa cialis arginine interactio cuanto cuesta cialis yaho cialis official site warnings for cialis american pharmacy cialis buy name brand cialis on line buy generic cialis link for you cialis price
http://enebaz.strikingly.com/
شنبه 1 تیر 1398 08:53 ب.ظ

Thanks! I like this!
wow cialis tadalafil 100mg rezeptfrei cialis apotheke cialis 20 mg effectiveness cialis e hiv click here cialis daily uk cialis 200 dollar savings card buy name brand cialis on line prices for cialis 50mg cialis 200 dollar savings card free generic cialis
http://serreupron.strikingly.com/
شنبه 1 تیر 1398 04:01 ق.ظ

With thanks. Numerous data.

cialis prezzo in linea basso estudios de cialis genricos how do cialis pills work does cialis cause gout cialis cost cialis tablets for sale does cialis cause gout cialis online cialis kaufen cialis professional yohimbe
http://chaesumo.strikingly.com/
جمعه 31 خرداد 1398 12:03 ب.ظ

Wonderful forum posts, Thanks.
cialis 5 mg dose size of cialis are there generic cialis safe dosage for cialis buy cialis cheap 10 mg cialis arginine interactio buying brand cialis online cialis 20mg cialis with 2 days delivery cialis tadalafil
http://lichtgirtpor.strikingly.com/
پنجشنبه 30 خرداد 1398 07:25 ب.ظ

Nicely put. Thanks!
buying cialis on internet cialis 20 mg effectiveness cialis e hiv does cialis cause gout fast cialis online generic cialis pill online comprar cialis 10 espa241a buying brand cialis online how much does a cialis cost cialis italia gratis
20 mg cialis cut in half
چهارشنبه 29 خرداد 1398 08:17 ق.ظ

You actually expressed it perfectly!
cialis 5 mg effetti collateral generic cialis in vietnam purchase once a day cialis cialis in sconto cialis 5mg when can i take another cialis preis cialis 20mg schweiz cialis lilly tadalafi we use it 50 mg cialis dose cialis taglich
http://mintcetre.strikingly.com/
سه شنبه 28 خرداد 1398 10:00 ق.ظ

You've made your position pretty well.!
brand cialis nl cialis 20 mg cut in half buy brand cialis cheap interactions for cialis cialis herbs discount cialis cialis lowest price cialis 5 effetti collaterali tadalafil 20 mg we recommend cheapest cialis
http://fiethocof.strikingly.com/
دوشنبه 27 خرداد 1398 03:42 ق.ظ

Nicely put. Regards.
cialis 5 mg scheda tecnica buy name brand cialis on line tesco price cialis cialis prezzo di mercato prix cialis once a da callus india cialis 100mg cost cialis prices generic cialis cialis 200 dollar savings card
Cialis pills
یکشنبه 26 خرداد 1398 02:16 ب.ظ

You explained this wonderfully!
cialis 30 day trial coupon buying cialis on internet cialis 5mg best generic drugs cialis generic cialis soft gels precios cialis peru cialis billig recommended site cialis kanada how to buy cialis online usa cialis free trial
cialis qualitat
یکشنبه 26 خرداد 1398 12:04 ق.ظ

With thanks! I appreciate this.
cialis generika in deutschland kaufen how to buy cialis online usa free generic cialis import cialis wow look it cialis mexico cialis dosage purchase once a day cialis when will generic cialis be available when will generic cialis be available cialis australia org
http://unophjun.strikingly.com/
شنبه 25 خرداد 1398 09:59 ق.ظ

You actually revealed this effectively!
acquisto online cialis order cialis from india buying brand cialis online cialis price thailand cilas cialis bula cialis 200 dollar savings card wow look it cialis mexico opinioni cialis generico cost of cialis per pill
http://inopfa.strikingly.com/
جمعه 24 خرداد 1398 05:27 ق.ظ

Superb content. With thanks!
acquistare cialis internet no prescription cialis cheap cialis coupons printable generic cialis at walmart tadalafil 5mg cialis from canada buy cialis cheap 10 mg cialis side effects dangers cialis lilly tadalafi cialis farmacias guadalajara
Cialis generic
پنجشنبه 23 خرداد 1398 01:47 ق.ظ

Very good content. Many thanks!
canadian discount cialis brand cialis generic cuanto cuesta cialis yaho cialis venta a domicilio we use it 50 mg cialis dose cialis pills boards fast cialis online price cialis best cost of cialis per pill buy name brand cialis on line
cialisvie.com
سه شنبه 21 خرداد 1398 06:15 ق.ظ

Whoa tons of terrific material.
generic cialis with dapoxetine canada discount drugs cialis click here to buy cialis viagra or cialis cialis 10 doctissimo cialis australia org cialis kaufen bankberweisung il cialis quanto costa where cheapest cialis cialis efficacit
http://cialisvie.com/
دوشنبه 20 خرداد 1398 01:03 ق.ظ

Thanks, I value it!
tadalafil tablets cialis vs viagra cialis flussig cialis official site cialis 100mg suppliers cialis bula cialis kaufen cialis online deutschland does cialis cause gout cialis coupons printable
http://cialisvie.com/
شنبه 18 خرداد 1398 07:03 ب.ظ

Amazing quite a lot of helpful facts.
cialis tablets generic cialis 20mg tablets generic cialis pill online cialis kamagra levitra cialis from canada cialis prezzo in linea basso buying cialis overnight we recommend cheapest cialis generic cialis levitra cialis australia org
can i get a viagra prescription at a clinic
جمعه 17 خرداد 1398 09:38 ب.ظ

I enjoy what you guys are usually up too. This type of clever work and exposure! Keep up the excellent works guys I've included you guys to blogroll.
Buy cialis online
پنجشنبه 15 آذر 1397 09:56 ب.ظ

Many thanks, An abundance of write ups!

cialis free trial cialis therapie cialis bula buy name brand cialis on line only now cialis for sale in us cialis tablets warnings for cialis india cialis 100mg cost we recommend cheapest cialis wow cialis tadalafil 100mg
Buy cialis
پنجشنبه 15 آذر 1397 02:24 ق.ظ

Many thanks! I like this!
cialis generico milano cialis billig dose size of cialis cialis canada on line click now buy cialis brand prezzo di cialis in bulgaria tadalafil 5mg cialis generico lilly cialis with 2 days delivery import cialis
buy cialis online no prescription
چهارشنبه 14 آذر 1397 10:02 ق.ظ

You said it perfectly.!
link for you cialis price we choice free trial of cialis india cialis 100mg cost only now cialis for sale in us cialis generico lilly cialis cuantos mg hay cialis kamagra levitra cialis kaufen bankberweisung generic cialis at walmart cialis en mexico precio
Cialis prices
سه شنبه 13 آذر 1397 10:29 ب.ظ

Effectively voiced of course. .
order generic cialis online cialis soft tabs for sale achat cialis en itali viagra vs cialis vs levitra we use it 50 mg cialis dose comprar cialis 10 espa241a prix de cialis cialis reviews cialis preise schweiz when will generic cialis be available
Generic cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 11:38 ق.ظ

Really many of great information.
buying cialis on internet cialis 05 cialis alternative chinese cialis 50 mg does cialis cause gout look here cialis order on line only now cialis 20 mg brand cialis nl cialis 5mg prix click here to buy cialis
buy cialis online us pharmacy
دوشنبه 12 آذر 1397 11:55 ب.ظ

Kudos. An abundance of knowledge.

cialis tadalafil online tadalafil 20mg cialis free trial cialis kaufen viagra or cialis weblink price cialis cialis 5 mg schweiz cialis canada on line cialis generika in deutschland kaufen cialis efficacit
buy cheap cialis coupon
دوشنبه 12 آذر 1397 11:06 ق.ظ

You said it nicely..
cialis 5mg billiger cialis kaufen bankberweisung venta cialis en espaa cialis online napol cialis daily new zealand cialis preise schweiz cialis e hiv cialis generisches kanada we choice cialis pfizer india comprar cialis navarr
Cialis 20 mg
یکشنبه 11 آذر 1397 11:23 ب.ظ

You actually suggested this well.
canadian cialis cialis reviews cipla cialis online cialis 5mg prix cialis soft tabs for sale cialis 5 mg schweiz compare prices cialis uk cialis rezeptfrei sterreich cialis for sale prezzo di cialis in bulgaria
buy cialis usa
یکشنبه 11 آذر 1397 10:27 ق.ظ

Very well spoken certainly. .
prix de cialis cialis sans ordonnance cialis name brand cheap tadalafil 20mg cialis lilly tadalafi acheter du cialis a geneve viagra vs cialis preis cialis 20mg schweiz miglior cialis generico fast cialis online
buy cialis online cheap
شنبه 10 آذر 1397 11:34 ب.ظ

Nicely put. Cheers!
look here cialis order on line generic cialis levitra cialis tadalafil ou acheter du cialis pas cher sublingual cialis online cialis official site cialis canada on line female cialis no prescription female cialis no prescription enter site very cheap cialis
Buy cialis online
شنبه 10 آذر 1397 10:17 ق.ظ

You mentioned this effectively.
cialis 20 mg effectiveness cialis dose 30mg link for you cialis price cialis for sale south africa buying cialis on internet comprar cialis 10 espa241a preis cialis 20mg schweiz only best offers 100mg cialis we recommend cialis best buy we choice free trial of cialis
Cialis pills
جمعه 9 آذر 1397 11:01 ب.ظ

Helpful advice. Thank you.
cialis generika in deutschland kaufen cialis 30 day trial coupon are there generic cialis buy cialis cheap 10 mg miglior cialis generico cialis 20mg preis cf cialis pills in singapore cialis 5mg prix comprar cialis 10 espa241a buy cialis
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین پست ها