تبلیغات
amigames - God of War II
پنجشنبه 9 فروردین 1386  11:03 ق.ظ
نوع مطلب: (نقدبازی ،) توسط: amiنام کامل بازی:God of War II : The End Begins
شرکت سازنده:SCEA
تاریخ پخش:اسفند 1385
سبک:Action/Adventure
کنسول های بازی : PS2/PSP
رده سنی:جوان (Mature)
تعداد بازیکن:تک نفره
نویسنده:amigames

سایت شرکت سازنده: www.us.playstation.com

سایت رسمی بازی:www.us.playstation.com/Content/OGS/SCUS-97481/Siteمقدمه:

حتما همه شما با بازی محبوب و منتخب کنسول های Sony یعنی God of War اشنا هستید.بازی ای که نشان داد هنوز هم PS2 می تونه جایگاه برتری نسبت به سایر کنسول ها داشته باشه و تونست قدرت این کنسول رو بار دیگر برای همگان به نمایش بگذاره.این بازی دارد 8 قسمت مرحله مختلف میشه که هرکدوم قسمت های مخصوص خودشون رو دارند.حال به بررسی این بازی می پردازم تا بیشتر با نسخه جدید این بازی که همه طرقداران این بازی منتظر بودند آشنا بشیم !


داستان کامل God of War
در نسخه قبل کراتوس جوان ترین فرمانده یونان در جنگ با Barbarian ها شکست خورد و از خدای جنگ آرس کمک گرفت تا این نبرد را پیروز شود و جانش در امان بماند و به ازای این کمک تا آخر عمر خادم خدای جنگ شود.اما این خدمت بهای سنگینی برای او داشت.خدای جنگ وی را به انجام کار های بسیار وشحتناک وا داشت تا ان جا که خون جلوی چشمان جنگجوی جوان کراتوس را گرفته بود و او نا دانسته به یک معبد حمله کرد و همسر و فرزند خود را در آن جا کشت.از همان لحظه به بعد فهمید که آرس دشمن اصلی اوست و چه بلایی سر وی آورده است و تصمیم به انتقام گرفت.در این راه خدایان مخصوصا Athena به وی کمک زیادی کردند زیرا هر دو هدف مشترک یعنی کشتن آرس را داشتند زیرا آرس به خدایان نیز خیانت کرده بود و جنگی را آغاز کرده بود که خدایان خواهان آن نبودند.سر انجام هم وی به کمک Pandora Box به نبرد با کراتوس می رود و حتی با مرگ خود نیز دست از این تعقیب بر نمی دارد و از جهنم باز می گردد و سر انجام آرس خدای جنگ را شکست می دهد.حال او منتظر بود تا خدایان به قولی که داده بودند یعنی رهایی او از کابوس هایی که بخاطر جنایاتش برای خدمت به آرس داشت عمل کنند اما خدایان چنینی نکردند اما در عوض کراتوس را خدای جنگ جدیدی نامیدند.
کراتوس با این که خدای جنگ شده بود اما بخاطر این که گناهانش بخشیده نشده بودند و کابوس هایش او را رها نکره بودند تصمیم به گرفتن انتقام از خدایان گرفت.اما Athena سعی در منصرف کردن او از انتقام گرفت ولی کراتوس قبول نکرد و آتنا به ناچار به مبارزه با او پرداخت و Colossus را به مبارزه با او فرستاد اما زئوس به ظاهر به وی در کشتن colossus کمک نمود و سپس به وسیله شمشیری که برای کمک به کراتوس برایش فرستاده بود قدرت خدای جنگ بودن را از او گرفت و به وی حمله کرد (شمشیری که نبرد بین خداین و titan ها را پایان داده بود که همان Blades of Olympus نام داشت) و به خیال خود کراتوس را کشت.اما کراتوس جان سالم به در برد و با امیدی جدید که Gaia به او داده بود راهی جزیره ای شد که در آن جا خواهران زمان حضور داشتند تا بلکه بتواند سرنوشت را عوض و به زمانی که زئوس قصد کشتن او را داشت برگردد و به وسیله شمشیری که قدرت خدای جنگ در آن نهفته است زئوس را شکست دهد. Gaia دلیل کمک به کراتوس را جلوگیری از خشونت های زئوس می داند.زیرا پدر زئوس یک titan بود و تمامی فرزندانش تا تک تک می خورد اما مادر زئوس وی را از این سر نوشت نجات داد و زئوس تصمیم به انتقام گرفت ولی اتش انتقامش همه را فرا گرفت.(پدر زئوس همان kronos است که در نسخه اول بازی کوهی که در آن Pandora's Box بود حمل می کرد ).زئوس در این راه با قهرمان های زیادی مثل Theseus و ... مبارزه می کند و سر انجام به کمک Atlas به معبد زمان می رسد.اما خواهران زمان از کمک به او خودداری می کنند و کراتوس مجبور به کشتن ان ها برای استفاده از قدرت زمان می شود.کراتوس بعد از نابودی خواهران زمان , به وسیله آینه های زمان به گذشته برگشته تا زئوس را شکست دهد.او بعد از نبردی سخت با زئوس با فریب موفق به شکست او می شود اما با از جان گذشتگی Athena , زئوس جان سالم به در می برد و فرار می کند و Athena به جای وی کشته می شود.Athena در لحظه مرگش به کراتوس گفت که دلیل قربانی کردن خودش نجات خود کراتوس بوده است و او نمی خواست که کاری که زئوس کر یعنی انتقام گرفتن از پدر کراتوس نیز انجام دهد.کراتوس که می دانست وی فرزند زئوس است حال امید بیشتری برای نابود کردن خدایان دارد به زمان جنگ بین خدایان و titan ها بر می گردد و به آن ها در این نبرد یاری می کند.(ادامه داستان در نسخه سوم بازی ! )شخصیت ها:

Kratos:کراتوس فرمانده جوانی که شخصیت اصلی این بازی است و توانست با کشتن Ares خدای جنگ شود اما به خاطر کینه های قدیمی که از خدایان در دل داشت مقام خود را نیز به خطر انداخت تا انتقام زندگی از دست رفته اش را از پدر واقعی اش یعنی زئوس بگیرد.

Zeus:خدای خدایان و فرمانروای یونان که بر آسمان ها حکومت می کرد.قدرت اصلی وی صاعقه و رعد و برق است و هدفش گرفتن انتقام از تمامی titan ها بخاطر کینه ای که از پدر titan خود یعنی cronos داشت.او به هدفش می رسد اما سرنوشت بار دیگر در حال تکرار است ولی در این تکرار او جایگاه پدرش را دارد و کراتوس جایگاه او را.

Athena:خدای عقل و دانش که به کراتوس در رسیدن به قدرت خدای جنگی بسیار کمک کرد.وی بعد از این که از هدف کراتوس آگاه شد سعی در متوقف کردن او از تضمیمش گرفت اما کراتوس به او توجهی نکرد و کینه و نفرت سراسر وجودش را فرا گرفته بود.وی در طول بازی برای هشدار دادن به کراتوس ظاهر می شود و سر انجام هم جان خود را برای نجات زئوس فدا می کند.

Barbarian King:رهبر قوم وحشی ها که عامل تمامی داستان بود.وی در نبردی که با سپاه یونان و کراتوس داشت او را شکست داد و بخاطر وی بود که کراتوس خادمی خدای جنگ را قبول کرده بود.اما او بعد از آن اتفاق جان سالم به در برده بود و به دنبال سرنوشتی تازه بود.سلاح وی Hammer of Barbarian است و سوار بر اسبش به دنبال سرنوش تازه اش می گردد.

Atlas:یک Titan که زمین را بر روی دوشش حمل می کند.وی پسر Poseidon فرمانروای دریا ها است و بخاطر قدرت بی اندازه اش شهرت دارد اما به دستور زئوس محکوم شده است که تا ابد جهان را بر روی دوشش حمل کند.

Gaia:شخصیتی که از نسخه اول تا کنون به عنوان راوی داستان بود و به کراتوس در نبردش کمک می کند تا جنگ بین titan ها و خدایان به نفع titan ها تمام شود.

Lahkesis:از خواهران زمان که قدرت کنترل زمان را دارند و به دروغ کراتوس را به انجام ماموریت هایی برای رسیدن به قدرت کنترل زمان وا داشت.

Atropos:یکی دیگر از خواهران زمان که نقشه برای ناوبد کردن کراتوس کشیده بود.وی معتقد بود که قدرت آینه های زمان باید به دست فردی غیر عادی و جاودانه برسد.

Cerberus:سگ سه سری که ماموریت کشتن کراتوس را دارد و مکان اصلی وی در جهنم است.

Cyclops:هیولای یک چشم که از سربازان خدایان است.

Sirens:از سربازان خدایان

Minotaur:از سربازان خدایان

Scylla:هیولای هزار دستی که در معبد ققنوس سعی در کشتن کراتوس دارد.

Euryale:خواهر هیولا Medusa که در نسخه اول به دست کراتوس کشته شد که به دنبال کشتن کراتوس است.

Clotho:هیولای نگهبان آینه زمان.

Colossus:مجسمه ای از برنز که ساخته دست آهنگر آسمان است.او در طی بازی به فرمان Athena زنده می شود تا در مقابل کراتوس ایستاده و او را نابود کند.

Theseus:از قهرمانان یونان و خادم زئوس که توسط کراتوس شکست می خورد.

Perseus:از قهرمانان یونان که قدرت غیب شدن را دارا می باشد و خادم خدایان که توسط کراتوس شکست می خورد.
امکانات بازی:

بازیکن شما همانند نسخه قبل دارای امکان استفاده از اسلحه و جادو است.اما پرش های وی بهتر و قوی تر شده اند و همچنین شما می توانید از چند سلاح مختلف استفاده کنید.

Blades of Athena:سلاحی که از اتنا در نسخه اول گرفته اید و دارای 5 مرحله پیشرفت است.
Hammer of Barbarian:چکشی که در طول بازی با کشتن رهبر Barbarian ها به دست می اورید (همان فردی که در زمان نبرد کراتوس با Barbarian ها فرمانده Barbarian ها بود.او نیز با استفاده از جادو همانند کراتوس جان سالم به در برده بود )این اسلحه قابلیت آوردن روح را هم دارد و تا 3 مرحله پیشرفت می کند.
Spear of Destiny:نیزه ای که در ابتدا در دست یک سرباز دشمن بود و به وسیله آن شما در غار یکی از Titan ها افتادید.سر انجام هم با کشته شدن سرباز و فرود آمدن پرنده وی نیزه به دست شما می رسد.
Blades of Olympus:شمشیری که ساخته دست زئوس است و قدرت بسیاری دارد.

نکته:پیشرفت ها هر کدام قدرت های سلاح ها را بیشتر می کند و امکانات جادویی آن ها را نیز افزایش می دهد...

شما به وسیله سلاح هاینان می توانید فنون های مختلف را روی دشمنان انجام دهید و ان ها را به راحتی شکست دهید.


جادو ها:
Typhon's Bane:تیر کمانی جادویی که قابلیت هایی مثل ایجاد طوفن را هم دارد.
Cronos Rage:ساعقه ای که می تواند دشمنان اطراف را پشت سر هم برای چند ثانیه مورد حمله قرار دهد.Head of Euryale:کله هیولا EurYale که قادر به سنگ کردن دشمنان است.
Atlas Quake:قدرتی که از titan ای به اسم Atlas گرفته اید و قابلیت ایجاد زمین لرزه را دارد.
Poseidon Rage:جادیی که در ابتدا بازی داشتید و می توانید با گرفتن Urn ها آن را با Cronos Rage )عوض کنید و از آن استفاده کنید.
تمام جادو ها تا 3 مرحله پیشرفت دارند.

یار شما امکان پرواز را نیز دارد:
1.به وسیله استفاده از پرنده ها در بازی که در زمن مناسب ظاهر می شوند.
2.با استفاده از بال هایی که در اواسط بازی به دست می آورید و بیش تر برای فرود آمدن مناسب هستند تا پرواز.

همچنین بازیکن شما قابلیت بازگرداندن تمام جادوهایی که به او زده می شود را به وسیله Golden Fleece دارد که آن را در اواسط بازی به دست می آورید.

مهم ترین قدرت بازیکن شما در این نسخه کنترل زمان است که به وسیله آن می توانید زمان را آهسته کنید.البته تنها وقتی قابل استفاده است که مجسمه های زمان که نور سبزی دارند در محل بازی حضور داشته باشند.

از جمله قدرت های دیگر شما هم Titan Rage است که به وسیله آن قدرت شما چندین برابر می شود.

کراتوس می تواند به وسیله شمشیرش از دیوار هم بالا برود.البته تنها از دیوار هایی که شرایط لازم برای این کار را داشته باشند.

یار شما می تواند به وسیله میله های معینی به کمک شمشیرش تاب بخورد و از یک نقطه به نقطه دیگر بپرد.

از قابلیت های تکراری که در نسخه اول هم بود می توان به شنا کردن و دفاع کردن و ... اشاره کرد.گرافیک بازی:
گرافیک بازی تقریبا شیه به نسخه اول است تنها با کمی تفاوت که البته شرکت سازنده قطعا در نسخه سوم که برای PS3 است گرافیکی بسیار بالاتر را برای بازی به ارمغان می آورد.
تمامی جزئیات چهره شخصیت ها به خوبی طراحی شده است و نور پردازی ها همان طور که در عکس می بینید بسیار زیبا است.سایه اجسام در بازی و ... همگی به خوبی طراحی شده اند.اما باز می توان از تکراری بودن گرافیک هر دو نسخه انتقاد کرد و دلیل آن هم می توان استقبال از گرافیک نسخه اول دانست و شاید سازندگان قصد بد تر کردن گرافیک را نداشتند (همانند اشتباهی که سازندگان بازی شاهزاده ایرانی در گرافیک بازی برای نسخه های بعدی مرتکب شده اند)
صداگذاری:
صدای شخصیت ها همان صدا های قبلی است و برای شخصیت های جدید از صدای افراد خوبی استفاده شده است.بطور مثال برای شخصیت های قدیمی مثل راوی داستان از صدای Linda Hurt برنده جایزه اسکار و یا برای صدای شخصیت جدید Atlas از صدای Micheal Duncan نامزد جایزه اسکار استفاده شده است.البته حتی در این بازی از صدا های معروف برای شخصیت های فرعی استفاده شده است.بطور مثال شخصیت مترجم اول بازی با صدای Robin Atkin Downes بوده است که این همان صدای Prince در نسخه Prince of Persia Warrior Within است ! موسیقی های بازی هم همان سبک نسخه اول را دارد و حتی از موسیقی های نسخه اول هم در بازی شنیده می شود.موسیقی همانند نسخه قبل مطابق با شرایط با خود هیجان و ترس را به همراه دارد و بازیکن را مشتاق به انجام هر چه بیشتر بازی کند.

نقاط ضعف:
در این نسخه نقاط ضعف زیادی نمی توان یافت و تقریبا سازندگان بازی خوب کار کرده اند اما بزرگ ترین نقظه ضعف بازی که شاید شما نیز به ان توجه کرده اید تقلید از داستان های دیگر برای ساخت داستان این بازی است.داستان کلی بازی که برگرفته از افسانه های یونان است و این نسخه به وضوح بازیکن را یاد بازی Prince of Persia می اندازد.شباهت های این 2 بازی:
نبرد برای تغییر سرنوشت
سفر به جزیره ای برای برگشت به گذشته
شباهت سلاح Dark Prince و Kratos
آهسته کردن زمان
داشتن Upgrade های Mana و Health
و ...
همچنین گرافیک تا حدودی تکراری و خشونت زیاد را نیز در این بازی می توان از نقاط ضعفش مطرح کرد.

نقاط قوت:
امکانات زیاد برای بازیکن داشتن معماها در بازی از امتیازان مهم این نسخه است.دشمنان و هیولاهای اصلی بازی هم نسبت به نسخه قبل بیشتر و بهتر شده اند و هیجان بازی را بالاتر می برند.همچنین همانند نسخه قبل این بازی با گذاشتن جوایزی در پایان بازیکن را وا می دارد تا بازی را دوباره در حالت های مختلف انجام دهد.جوایزیی مثل زره خدایان و ...اما این بار جوایز بیشتر و راه به دست اوردن آن ها سخت تر است.به طور مثال بازیکن شما باید در طول بازی با کشتن مخصوص Cyclops ها 20 عدد Eyes of Cyclops به دست آورد تا جایزه مربوط به ان را که گرفتن تجهیزات قبلی بازیکن شما است , به دست آورد.

(بقیه جوایز هم مربوط به انجام بازی در حالت های مختلف و یا انجام Challnge of The Titans می شود)
همچنین این بار Urn هایی در بازی قرار داده شده اند که با انجام دوباره بازی در حالت تکراری می توان از ان ها استفاده کرد و قدرت های مخصوصی گرفت مثل اظافه کردن قدرت سنگ کردن به شمشیر بازیکن و ...

در کل این بازی یکی از بهترین ها در سبک خود است و همانند نسخه قبل توانسته است هیجان داخل بازی را حفظ نماید.


  • آخرین ویرایش:پنجشنبه 9 فروردین 1386
نظرات()   
   
Buy cialis online
پنجشنبه 15 آذر 1397 08:56 ب.ظ

Many thanks, An abundance of write ups!

cialis free trial cialis therapie cialis bula buy name brand cialis on line only now cialis for sale in us cialis tablets warnings for cialis india cialis 100mg cost we recommend cheapest cialis wow cialis tadalafil 100mg
Buy cialis
پنجشنبه 15 آذر 1397 01:24 ق.ظ

Many thanks! I like this!
cialis generico milano cialis billig dose size of cialis cialis canada on line click now buy cialis brand prezzo di cialis in bulgaria tadalafil 5mg cialis generico lilly cialis with 2 days delivery import cialis
buy cialis online no prescription
چهارشنبه 14 آذر 1397 09:02 ق.ظ

You said it perfectly.!
link for you cialis price we choice free trial of cialis india cialis 100mg cost only now cialis for sale in us cialis generico lilly cialis cuantos mg hay cialis kamagra levitra cialis kaufen bankberweisung generic cialis at walmart cialis en mexico precio
Cialis prices
سه شنبه 13 آذر 1397 09:29 ب.ظ

Effectively voiced of course. .
order generic cialis online cialis soft tabs for sale achat cialis en itali viagra vs cialis vs levitra we use it 50 mg cialis dose comprar cialis 10 espa241a prix de cialis cialis reviews cialis preise schweiz when will generic cialis be available
Generic cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 10:38 ق.ظ

Really many of great information.
buying cialis on internet cialis 05 cialis alternative chinese cialis 50 mg does cialis cause gout look here cialis order on line only now cialis 20 mg brand cialis nl cialis 5mg prix click here to buy cialis
buy cialis online us pharmacy
دوشنبه 12 آذر 1397 10:55 ب.ظ

Kudos. An abundance of knowledge.

cialis tadalafil online tadalafil 20mg cialis free trial cialis kaufen viagra or cialis weblink price cialis cialis 5 mg schweiz cialis canada on line cialis generika in deutschland kaufen cialis efficacit
buy cheap cialis coupon
دوشنبه 12 آذر 1397 10:06 ق.ظ

You said it nicely..
cialis 5mg billiger cialis kaufen bankberweisung venta cialis en espaa cialis online napol cialis daily new zealand cialis preise schweiz cialis e hiv cialis generisches kanada we choice cialis pfizer india comprar cialis navarr
Cialis 20 mg
یکشنبه 11 آذر 1397 10:23 ب.ظ

You actually suggested this well.
canadian cialis cialis reviews cipla cialis online cialis 5mg prix cialis soft tabs for sale cialis 5 mg schweiz compare prices cialis uk cialis rezeptfrei sterreich cialis for sale prezzo di cialis in bulgaria
buy cialis usa
یکشنبه 11 آذر 1397 09:27 ق.ظ

Very well spoken certainly. .
prix de cialis cialis sans ordonnance cialis name brand cheap tadalafil 20mg cialis lilly tadalafi acheter du cialis a geneve viagra vs cialis preis cialis 20mg schweiz miglior cialis generico fast cialis online
buy cialis online cheap
شنبه 10 آذر 1397 10:34 ب.ظ

Nicely put. Cheers!
look here cialis order on line generic cialis levitra cialis tadalafil ou acheter du cialis pas cher sublingual cialis online cialis official site cialis canada on line female cialis no prescription female cialis no prescription enter site very cheap cialis
Buy cialis online
شنبه 10 آذر 1397 09:17 ق.ظ

You mentioned this effectively.
cialis 20 mg effectiveness cialis dose 30mg link for you cialis price cialis for sale south africa buying cialis on internet comprar cialis 10 espa241a preis cialis 20mg schweiz only best offers 100mg cialis we recommend cialis best buy we choice free trial of cialis
Cialis pills
جمعه 9 آذر 1397 10:01 ب.ظ

Helpful advice. Thank you.
cialis generika in deutschland kaufen cialis 30 day trial coupon are there generic cialis buy cialis cheap 10 mg miglior cialis generico cialis 20mg preis cf cialis pills in singapore cialis 5mg prix comprar cialis 10 espa241a buy cialis
buy cialis cheap
جمعه 9 آذر 1397 10:05 ق.ظ

Superb facts. With thanks.
costo in farmacia cialis purchase once a day cialis cialis patent expiration cialis 5mg billiger tadalafil 10 mg cialis pas cher paris cialis pills boards walgreens price for cialis cialis uk next day cialis pills price each
buy cials online
پنجشنبه 8 آذر 1397 11:02 ب.ظ

Kudos. Wonderful information!
cialis online what is cialis the best site cialis tablets cialis 100 mg 30 tablet cialis for daily use cialis cipla best buy only now cialis 20 mg click here to buy cialis cialis pills boards cialis 5 mg scheda tecnica
buy cialis online best price
پنجشنبه 8 آذر 1397 11:43 ق.ظ

Cheers! Quite a lot of content.

india cialis 100mg cost cialis sale online cialis vs viagra cialis et insomni wow look it cialis mexico buying cialis on internet only now cialis for sale in us canadian drugs generic cialis cialis coupon rezeptfrei cialis apotheke
Generic cialis
چهارشنبه 7 آذر 1397 11:01 ب.ظ

Nicely put. Thank you.
cialis generico en mexico cialis for daily use cialis 100mg suppliers achat cialis en itali cialis rckenschmerzen cialis name brand cheap i recommend cialis generico venta cialis en espaa cialis uk buy cialis online
Cialis generic
چهارشنبه 7 آذر 1397 11:02 ق.ظ

Regards. Ample write ups!

if a woman takes a mans cialis cialis wir preise no prescription cialis cheap cialis side effects price cialis best only now cialis for sale in us cialis e hiv usa cialis online brand cialis generic comprar cialis 10 espa241a
Generic cialis
دوشنبه 9 مهر 1397 05:34 ب.ظ

With thanks, Loads of advice!

cialis 5 mg funziona i recommend cialis generico buying cialis on internet cialis pills buying cialis in colombia we use it cialis online store only best offers cialis use cialis tablets australia achat cialis en itali cialis 20 mg cost
canada medication list
یکشنبه 1 مهر 1397 03:27 ب.ظ

Wonderful advice. Appreciate it.
buy vistagra online safe northwest pharmacies in canada canadian medications, liraglutide canadian pharmaceuticals online pharmacy near me best canadian pharmacy canadian pharmacies online prescriptions canadian pharmacycanadian pharmacy canadian cialis cialis canadian pharmacy
viagrayosale.com
چهارشنبه 28 شهریور 1397 11:08 ق.ظ

Regards! Great stuff.
tadalafil 20 mg link for you cialis price cialis 30 day trial coupon low dose cialis blood pressure cialis super kamagra cialis cipla best buy cialis kamagra levitra preis cialis 20mg schweiz cialis without a doctor's prescription estudios de cialis genricos
cialisvipsale.com
یکشنبه 11 شهریور 1397 10:33 ب.ظ

Fine advice. Regards!
cuanto cuesta cialis yaho buy cialis online nz where do you buy cialis cialis billig american pharmacy cialis tadalafilo cialis sicuro in linea cialis diario compra cialis qualitat cialis uk next day
canadian viagra online
سه شنبه 23 مرداد 1397 09:50 ق.ظ

With thanks. Lots of knowledge.

sildenafil pharmacy buy viagra online australia safest place to buy viagra buying generic viagra online can you buy viagra without prescription sildenafil prescription buy viagra jelly buy viagra for women buy internet viagra order sildenafil online uk
Cialis prices
سه شنبه 23 مرداد 1397 01:20 ق.ظ

Wow many of awesome information!
cialis prices in england buying cialis overnight canadian discount cialis acheter du cialis a geneve cialis tablets for sale viagra vs cialis vs levitra cialis prices cialis dose 30mg buying brand cialis online pastillas cialis y alcoho
Buy generic cialis
دوشنبه 7 خرداد 1397 04:33 ب.ظ

Kudos, I like this!
prices for cialis 50mg if a woman takes a mans cialis side effects of cialis 200 cialis coupon enter site natural cialis 5 mg cialis coupon printable 5 mg cialis pharmacie en ligne cialis tadalafil online prescription doctor cialis click here take cialis
Viagra 20 mg best price
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 05:11 ق.ظ

Truly tons of wonderful data!
to buy viagra online where to order viagra online cheap viagra uk where to buy real viagra can i buy viagra over the counter where can i get viagra online viagra buy online uk where can i buy viagra uk herbal viagra order viagra online with prescription
Cialis canada
جمعه 3 فروردین 1397 07:36 ق.ظ

With thanks, Loads of write ups!

buy cialis online canadian drugs generic cialis generic cialis best generic drugs cialis compare prices cialis uk cialis herbs cialis coupons printable buy name brand cialis on line il cialis quanto costa cialis italia gratis
How long do you grow during puberty?
دوشنبه 27 شهریور 1396 12:11 ب.ظ
Awesome post.
feet pain
دوشنبه 27 شهریور 1396 06:28 ق.ظ
I was suggested this blog via my cousin. I am no longer positive
whether or not this post is written by means of him as nobody else realize
such distinctive approximately my trouble. You are amazing!
Thank you!
How did the Achilles tendon get it's name?
سه شنبه 31 مرداد 1396 09:23 ق.ظ
If some one needs to be updated with most up-to-date
technologies after that he must be pay a visit this website and be up to date everyday.
Ebony
جمعه 16 تیر 1396 07:25 ب.ظ
An impressive share! I've just forwarded this onto a co-worker who has been conducting a little homework on this.
And he in fact ordered me breakfast because I stumbled
upon it for him... lol. So allow me to reword
this.... Thank YOU for the meal!! But yeah, thanks
for spending some time to talk about this topic here on your web
page.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین پست ها